Struktura kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety różnią się tym, iż dla przykładu kuwety z zadaszeniem, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, które lubią kopać, ale uważaj – nie każde koty mogą godzić się na nie, choć większość akceptuje, aczkolwiek są wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Ale w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), która bywa najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należy zapamiętać o odpowiednim rozmiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w ramkę, aby łatwiej podtrzymać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które po prostu czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w sensor ruchu. Po momencie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po tymczasowości, kuweta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zmiata nieczystości do pojemnika, czy też do ścieków. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynny brud spada w dół. Tenże typ kociej toalety egzystuje w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które często czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kotów nie powinna być za wysoka, że może sprawiać problem przy wejściu. Gdy tylko kot już skończy 12 tydzień życia, można uzyskać nową i większą kocią toaletę, po to, by wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek lubi kopać i zasypywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek było u góry napisane – trzeba uważać, ponieważ wybrane koty nie akceptują takich kuwet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Jeśli nie podoba Ci się to, że kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to wolno Ci podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można wstawić w środek kuwetę, jeśli nastąpi taki przypadek, że ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Powinno się również kupić akcesoria, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
karma dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html