Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni jest wyborną okazją, by poświęcić czas swojemu pupilowi. Wyjazd wraz z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna opcja, by odpocząć, jednocześnie ofiarując zwierzakowi czas. W leciewarto pamiętać o kleszczach, gdyż nasze psy mogą być na nie narażone. Rasy, lubiące dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób można ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się długotrwałą efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są dostępne dla psów różnych wymiarów, dzięki czemu z łatwością znajdziemy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi oraz lekami przeciwpasożytniczymi. Leki przeciwpasożytnicze charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość środka działającego na kleszcze jest proporcjonalna do wagi psa, trzeba zatem przeczytać przed nałożeniem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, przez co dają kompleksową obronę pupila. Obroża dla psa działa aż 8 miesięcy, a do tego działa od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu groźnych schorzeń, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów chętnie spędzają czas w trawie, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, ponieważ zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzęcia przez pasożyta, dlatego daje ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie potrzebna jest specjalna profilaktyka, na przykład w postaci kropli mających środek na kleszcze lub specjalne płyny do mycia działające na kleszcze. Żeby zabezpieczyć naszego psa w trakcie wakacyjnej wycieczki należy zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla psa.

smycz dla psa